2 marca 2014

Cheddar

 
     Znajdujemy się w Cheddar, dużej wsi w angielskim hrabstwie Somerset. To tu powstał popularny ser o tej samej nazwie. Mimo, że jest on znany w całej Europie, w tej angielskiej miejscowości znajduje się tylko jeden zakład serowarski. A co go cechuje? To, że wchodzisz do jaskini i Twoim oczom ukazują się rzędy serowych walców, poukładanych pod sam sufit groty. Oprócz kwestii mleczarskiej, udając się do tego niezwykłego miejsca mamy okazję przejechać się wąwozem Cheddar, który leży u podnóża wzgórz Mendip. Dodatkowo znajdują się tam korytarze krasowych jaskiń, które są nie lada atrakcją.
 
     Ser cheddar nie należy do najtańszych, za to do najlepiej smakujących. Szacuje się, że jego pierwszy walec powstał w 1170 roku. Anglia spłodziła jeszcze jeden niezwykły ser: gloucester. Aby umożliwić smakoszom rozkoszowanie się tym rarytasem, co roku odbywa się w mieście Gloucester Cheese Rolling. Osoba, która pierwsza złapie ser, zabiera go do domu.
Naprawdę warte obejrzenia:
 
 
 
Wąwóz Cheddar:

 
Jaskinie Cheddar:
 
 
 


W jednej z grot znajduje się kawiarnia Costa, w której wypicie kawy wliczone jest już w cenę biletu. Oprócz tego, dla dzieci została stworzona dodatkowa atrakcja- jaskinie strachu. Są one bogate w systemy kolorowych świateł, dziwne odgłosy i wyskakujących zza rogu przebierańców.

Z Pawłem
 
Zdjęcia: pozasceną

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz